background
+380 (44) 229-99-65
+380 (67) 700-11-26

А ви вищипує африканські чорнобривці

А ви вищипує африканські чорнобривці



Чорнобривці: універсальний вибір для створення приголомшливих пейзажів - вивчіть різновиди та види



Чорнобривці в ландшафті: сорти та види — Опис квітки та вирощування



Вступ



Чорнобривці, широко відомі як чорнобривці, - популярна квітка, яка надає яскраві кольори і чудовий аромат будь-якому ландшафту. Завдяки різноманітності сортів та видів Тагетес пропонує безліч варіантів для садівників та любителів ландшафтного дизайну. У цій статті ми розглянемо різні види чорнобривців, описи їх квітів і дамо уявлення про оптимальні методи їх вирощування. А якщо ви хочете купити насіння та саджанці, переходьте на сайт мойсадовод.рф



1. Розуміння чорнобривців



Чорнобривці - рід однорічних або багаторічних квіткових рослин, що належать до сімейства Астрові. Ці життєрадісні квіти родом із Північної та Південної Америки і століттями вирощувалися через їхню декоративну цінність. Вони рясно цвітуть влітку та восени, залучаючи запилювачів, таких як бджоли та метелики, що робить їх відмінним доповненням до будь-якого саду чи ландшафту.



2. Сорти чорнобривців



Тагетес може похвалитися широким асортиментом сортів, кожен із яких має свої унікальні характеристики. Давайте заглибимося в деякі популярні з них:



2.1. Чорнобривці африканські (Tagetes erecta)



Опис
: Африканські чорнобривці відомі своїми великими і ефектними квітками, що досягають чотирьох дюймів у діаметрі. Вони бувають різних яскравих кольорів, включаючи відтінки жовтого, оранжевого та червоного. Листя густе, з темно-зеленим листям.



Культивування
: Африканські чорнобривці добре ростуть при яскравому сонячному світлі і добре дренованому грунті.Їм потрібно помірний полив, і їх корисно видаляти, щоб стимулювати безперервне цвітіння протягом усього сезону.



2.2. Чорнобривці французькі (Tagetes patula)



Опис
: Французькі чорнобривці - дрібніший сорт з витонченими компактними квітками. Вони бувають різних кольорів, включаючи яскраво-жовті, помаранчеві та двоколірні комбінації. Листя мереживне, з листям, що нагадує папороть.



Культивування
: Французькі чорнобривці віддають перевагу сонячному світлу і родючому, добре дренованому грунту. Вони відносно стійкі до посухи та вимагають мінімального догляду. Видалення поголів'я може забезпечити безперервне цвітіння.



2.3. Чорнобривці друковані (Tagetes tenuifolia)



Опис
: Чорнобривці Signet відомі своїм ніжним, перистим листям і маленькими квітками. Зазвичай вони цвітуть золотаво-жовтими відтінками та видають приємний цитрусовий аромат.



Культивування
: Чорнобривці печатки добре ростуть у сонячних місцях, але можуть переносити і деяку тінь. Вони адаптуються до різних типів грунтів, але воліють добре дренований грунт. Регулярне обрізання пагонів сприяє безперервному цвітінню та збереженню охайного виду рослин.



3. Поради щодо вирощування чорнобривців



Вирощування чорнобривців потребує пильної уваги до їх конкретних потреб. Для успішного вирощування дотримуйтесь цих рекомендацій:



3.1. Вибір місця
: виберіть місце, де багато сонячного світла, щоб забезпечити оптимальний ріст та цвітіння.



3.2. Підготовка ґрунту
: Підготуйте грунт, видаливши бур'яни, каміння та інше сміття. Чорнобривці воліють добре дренований грунт, тому додайте компост або органічні речовини, щоб поліпшити його текстуру та родючість.



3.3. Посадка
: Викопайте ями або підготуйте грядки з достатньою відстанню між рослинами, залежно від вимог конкретного сорту. Акуратно помістіть саджанці або насіння чорнобривців і засипте їх ґрунтом. Після посадки рясно полийте.



3.4. Полив
: Чорнобривці зазвичай віддають перевагу помірному поливу. Поливайте рослини, коли грунт стає сухим на дотик, уникаючи надмірного поливу, оскільки це може призвести до загнивання коренів.



3,5. Мульчування та боротьба з бур'янами
: Мульчуйте навколо рослин, щоб зберегти вологу, придушити бур'яни та забезпечити рівномірну температуру ґрунту. Регулярно видаляйте бур'яни, щоб запобігти конкуренції за поживні речовини та простір.



3.6. Запліднення
: Чорнобривці зазвичай не вимагають рясних добрив Вносите збалансоване добриво з повільним вивільненням під час підготовки ґрунту або час від часу використовуйте розбавлене рідке добриво.



3.7. Обрізка та обрізка
: Видалення зів'ялих квіток, відоме як спустошення, не тільки забезпечує безперервне цвітіння, але й запобігає утворенню насіння. Обрізайте довгі або пошкоджені стебла, щоб забезпечити більш густе зростання.



4. Переваги чорнобривців у ландшафтному дизайні



Крім естетичної привабливості, чорнобривці мають ряд переваг для вашого ландшафту:





  • Боротьба зі шкідниками
    : Деякі сорти чорнобривців, такі як африканські чорнобривці, виділяють природний хімікат, відомий як лимонен, який відлякує комах, таких як комарі та мухи, що робить їх цінним доповненням до вуличних просторів.


  • Поліпшення ґрунту
    : Чорнобривці мають здатність пригнічувати популяції нематод у ґрунті за допомогою кореневих виділень.Посадка чорнобривців поперемінно з іншими культурами може допомогти у боротьбі з цими шкідниками.


  • Залучення корисних комах
    : Яскраві квіти чорнобривців діють як маяки, залучаючи корисних комах, таких як журчалки та сонечка, які допомагають боротися з попелицями та іншими садовими шкідниками.




Висновок



Тагетес з його чарівними квітами, чудовим ароматом та різноманітністю видів та сортів – універсальна квітка, яка може прикрасити будь-який ландшафт. Розуміючи різні види чорнобривців, потреби в їх вирощуванні та численні переваги, які вони пропонують, ви можете створити яскравий та стійкий до шкідників сад, який стане предметом заздрості у вашому районі.



Часті питання (FAQ)



П1: Чи можуть чорнобривці рости в контейнерах?



Так, деякі компактні сорти чорнобривців, наприклад французькі чорнобривці, можна успішно вирощувати в контейнерах. Переконайтеся, що у контейнерах є належний дренаж та достатньо сонячного світла.



Q2: Чи підходять чорнобривці для зрізаних квіткових композицій?



Абсолютно! Яскраві та довговічні квіти чорнобривців роблять їх відмінним доповненням до зрізаних квіткових композицій. Їхня весела присутність здатна прикрасити будь-яку кімнату.



Q3: Чи стійкі чорнобривці до оленів?



Так, чорнобривці мають сильний аромат, який відлякує оленів та інших тварин, що пасуться на них. Включення їх у ваш ландшафт може допомогти захистити інші рослини від пошкоджень, спричинених випасом.



Q4: Скільки часу потрібно, щоб чорнобривці зацвіли?



Залежно від сорту та умов вирощування, чорнобривці зазвичай зацвітають через 8-10 тижнів після посіву або посадки. Послідовний догляд та утримання можуть забезпечити безперервне цвітіння протягом усього сезону.



П5: Чи можна виростити чорнобривці з насіння?



Так, чорнобривці легко виростити з насіння. Посійте насіння прямо на грядку після того, як мине небезпека заморозків, або висадіть їх у приміщенні за 6-8 тижнів до дати останніх заморозків.



Пам'ятайте, чорнобривці — неймовірно універсальна квітка, яка пропонує не тільки візуальну красу, але й корисні властивості для вашого ландшафту.



Чорнобривці (тагетес): історія, традиції, види та сорти, вирощування та розмноження.



Про дні з найпоширеніших кольорів серед літників є чорнобривці (фото). , адже квіти дуже стійкі до міського середовища та чудово переносять загазованість Оксамити популярні у дачників, їх достатньо полити у вихідний день і можна не турбуватися - через тиждень, навіть у саму жарку суху погоду, вас зустрінуть такі ж свіжі квіти А виростити чорнобривці під силу кожному. умовах, і при цьому винагородить довгим рясним цвітінням. Та й користь від чорнобривців є чимала - вони захистять. сусідні рослини від хвороб та шкідників, допоможуть оздоровити ґрунт, послужать приправою або природним барвником у кулінарії, допоможуть вилікувати недуги.



Не тільки практична сторона змушує закоханих у ці квіти людей знову і знову висаджувати їх на клумбах та в квітниках, на балконах та в рокаріях, складати з них букети та флористичні композиції.Невибагливі сонячно-забарвлені квіти з перисто-розсіченим листям з кожним роком все яскравіше і ефектніше заявляють про себе і гідно конкурують із найкращими шедеврами світової квіткової селекції.



Історія та традиції



Фото ліве: Чорнобривці тонколисті (Tagetes tenuifolia)
Фото праве: Чорнобривці прямостоячі (Tagetes erecta)



Першими поціновувачами чорнобривців були корінні жителі сучасної Мексики – ацтеки. семпоальшучітль і засівали ними свої городи, милуючись красивими квітами.Після лікувалися ними при лихоманці, виснаженні, хворобах нирок, а в своїх ритуальних обрядах неодмінно використовували ті ж оксамитові. в Мексиці збереглося шанобливе ставлення до чорнобривців. Квіти використовують для прикраси вівтаря у щорічне свято День мертвих, коли прийнято згадувати всіх померлих родичів та знайомих.



Фото: Чорнобривці відхилені (Tagetes patula) у бордюрній посадці



З приходом європейців на американський континент бархатці поширилися по всьому світу і прижилися в багатьох кліматичних поясах, де зараз можна зустріти не тільки культурні, але й дикі тагетеси. у Непалі, під час фестивалю Діпавалі, що символізує перемогу добра над злом, гірляндами з чорнобривців оформляють дверні отвори та вікна будинків, офісів, торгових комплексів, чорнобривці вколюють у волосся і навіть вбирають ними тварин.У В'єтнамі чорнобривці є однією з головних новорічних прикрас і означають довге життя. Татуювання із зображенням чорнобривців, що символізує довголіття, використовують таємні кримінальні спільноти Китаю. В Україні чорнобривці вважаються одним із національних символів. Під ім'ям Чорнобривці (chornobryvtsi) вони часто згадуються в українських піснях, віршах та казках.



Фото: Чорнобривці відхилені (Tagetes patula)



Латинська назва чорнобривців Tagetes дано рослині на честь Тагеса (Tages) - красивого онука бога Юпітера, який має ще й дар передбачення. У рід Тагетес сімейства Астрові (Asteraceae) входить близько 59 видів та безліч гібридів.



Тагетеси, або чорнобривці, - однорічні або багаторічні трав'янисті рослини з прямими стеблами висотою від 10 см до 2 метрів. Вони утворюють прямостоячий кущ із мочкуватим коренем. Перисто-розсічене світло-або темно-зелене листя добре доглянутих чорнобривців красиві самі по собі. Зубчасті по краю і розташовані по черзі або супротивно вони дуже декоративні, чому чорнобривці красиві навіть без суцвіть, що розпустилися.



Золотисті, помаранчеві, жовті, червоні, бордові, двокольорові, білі і навіть зелені квіти чорнобривців є не що інше як складні суцвіття «кошика» з центральним диском посередині, що складається з трубчастих обох статей квіток. По краях такої серцевини розташовуються крайові язичкові квітки. У різних сортів вони можуть бути хвилястими, відігнутими, вузькими і широкими і навіть різьбленими, розташовуватися в один, два і більше рядів. Діаметр суцвіть у різних видів становить у середньому 4-6 см. Суцвіття чорнобривців, як правило, поодинокі, розташовуються на кінцях стебел. Яскраве забарвлення тагетесу приваблює метеликів, чому квіти часто використовують при створенні Саду метеликів, де милуватися можна одночасно двома прекрасними витворами природи: квітами та метеликами.



Фото: Чорнобривці відхилені (Tagetes patula)



Цвітіння чорнобривців настає навесні і продовжується до заморозків. Відцвілі чорнобривці утворюють чорне або чорно-коричневе сплюснене численне насіння, можуть розмножуватися самосівом, при правильному зберіганні насіння зберігає схожість до 4 років. Розмножити чорнобривці нескладно, правда, гібриди мало придатні для цього, вони можуть змінити свої властивості.



Тагетеси, особливо в період цвітіння, мають своєрідний запах, у різних видів та сортів він різний. Мабуть, саме різкий запах окремих їх пояснює кілька людей, які приймають ці квіти. Але часто таке неприйняття з часом замінюється на протилежне почуття. Тоді взимку настає гостра ностальгія за ароматом чорнобривців, коли хочеться вдихати його знову і знову. І не дивно. Адже багато видів чорнобривців використовуються як пряно-ароматичні рослини в кулінарії.



Види та сорти чорнобривців



В Європі чорнобривці з'явилися лише в 17 столітті і відразу стали популярні у квітникарів за свою декоративність і невибагливість. З того часу створено чимало гібридних сортів чорнобривців для декоративного використання, як правило, це однорічні культури. Багато сучасних садових гібридів позбавлені вираженого запаху чорнобривців, що приваблює до них ще більше шанувальників. Чорнобривці відрізняються не тільки розмірами та забарвленням, а й будовою суцвіть. За цією ознакою сортові чорнобривці діляться на



- гвоздикокольорові (суцвіття складаються в основному з язичкових квіток, розсічених по краю),
- хризантемоподібні (суцвіття складаються в основному з великих трубчастих квіток),
- анемоновидні (крайові язичкові квітки утворюють 1-3 ряди, у центрі великі трубчасті квітки),
- махрові (численні ряди язичкових квіток або множинні великі трубчасті квітки),
- напівмахрові (язичкові квітки розташовані в 2-4 ряди),
- Прості (язичкові крайові квітки розташовані в один ряд).



Також садові чорнобривці поділяють по висоті на
- гігантські (понад 90 см),
- Високі (вище 50-60 см),
- Середні (до 50 см),
- низькі (до 40 см),
- Дуже низькі | карликові (до 20 см).



У садовій культурі найбільш поширені гібриди трьох видів тагетесу: чорнобривці прямостоячі (африканські), чорнобривці відхилені (французькі) і чорнобривці тонколисті (мексиканські). Незважаючи на "говорячі" визначення (французькі, африканські), батьківщиною всіх чорнобривців залишається Америка. Окремі види чорнобривців, наприклад, Tagetes lucida та Tagetes minuta, вирощують зовсім з іншими цілями. Ці рослини використовують у кулінарії, народній медицині, парфумерній та лікеро-горілчаній промисловості.



Фото: Чорнобривці тонколисті (Tagetes tenuifolia) у підвісному контейнері



Чорнобривці прямостоячі, вони ж Чорнобривці африканські (Tagetes erecta). Рослини цього виду мають прямостоячий кущ, великі одиночні кулясті махрові суцвіття однотонного забарвлення діаметром до 13 см. Міцні стебла досягають у висоту 110-120 см, бічні - спрямовані вгору, біля основи стебла дерев'яніють. Чорнобривці прямостоячі використовуються в квітниках, групових посадках, контейнерах і на зрізання. В основному, за винятком кращих сучасних гібридів, погано переносять затяжну дощову погоду: суцвіття втрачає декоративність, коріння загниють.



Чорнобривці відхилені, вони ж Чорнобривці дрібноцвіті (Tagetes patula), вони ж Чорнобривці французькі. Висота цих чорнобривців 30-50 см, цвітуть з липня до жовтня невеликими квітками-суцвіттями діаметром 3-6 см. Кущики гіллясті, бічні пагони відхилені. Часто квіти мають виражений диск у центрі, можуть бути двоколірними. У квітниках їх часто висаджують на передній план як бордюр, вирощують також у балконних ящиках та вазонах. Французькі чорнобривці більш холодостійкі і є невибагливими, оскільки ростуть практично на будь-якому грунті.



Фото: Чорнобривці відхилені (Tagetes patula) у міському квітнику



Чорнобривці тонколисті (Tagetes tenuifolia, Tagetes microglossa, Tagetes signata), вони ж Чорнобривці мексиканські. У культурі з 1795 року. Рослини мають компактний густий кущ заввишки 20-40 см. Листя дрібне, світло-зелене, вузьке, двічі перисто-розсічене. Численні прості ромашкоподібні квіти представляють кошикові суцвіття діаметром 1,5-3 см. Добре підходять для контейнерів, бордюрів та різних квітників. Використовуються у кулінарії як приправа. Особливо вимогливі до тепла та світла.



Афро-французькі чорнобривці. Це міжвидові гібриди, що мають більші, ніж у французьких чорнобривців, суцвіттями (діаметр 8 см), але більш компактні (висота до 45 см) і рясніші, ніж чорнобривці африканські.



Чорнобривці ясні (яскраві, променисті), Мексиканський естрагон (Tagetes lucida), відомий так само як Іспанський тархун, Солодкий Маріголд. Вид представлений багаторічними рослинами заввишки 45-75 см, які використовують у кулінарії як пряноароматичну траву. Аромат цих чорнобривців нагадує анісовий або естрагон і відчувається на відстані. Чорнобривці використовують у сухому та свіжому вигляді для ароматизації супів, соусів, кондитерських виробів, у салатах.Відомий у культурі сорт «Оксамити анісові» (Tagetes anisata) вирощують в однорічній культурі, у тому числі в квітниках.



Чорнобривці витончені (дрібні) (Tagetes minuta) - Висока однорічна рослина (60-210 см) з дрібними квітами. У Перу, Еквадорі, Чилі, Болівії, Грузії використовується в кулінарії як прянощі для приготування страв або складання соусів.



Фото: Чорнобривці тонколисті (Tagetes tenuifolia) в балконному ящику



Деякі сорти та гібриди садових чорнобривців



Чорнобривці прямостоячі африканські F1 Антигуа (Tagetes erecta F1 Antigua). Дуже компактний гібрид із великими квітами для щільної посадки. Діаметр суцвіть 8 см, висота куща 25-30 см, ширина куща 25-30 см. Від сівби до цвітіння 2,5-3 місяці. Цвіте навесні та восени. У серії 4 забарвлення: світло-лимонне (Primrose), жовте (Yellow), золоте (Gold), помаранчеве (Orange).



Чорнобривці прямостоячі африканські Лунасі (Tagetes erecta Lunacy). Супер-карликовий тагетес (висота 15-20 см) з хризантемоподібною формою суцвіть помаранчевого забарвлення, ширина куща 17-25 см. Від посіву до цвітіння 2,5-3 місяці. Час цвітіння весна-літо.



Чорнобривці прямостоячі африканські F1 Мунсонг (Tagetes erecta F1 Moonsong Deep Orange). Цей гібрид чорнобривців є переможцем Асоціації американських селекціонерів. Має насичено-жовтогарячі квітки унікальної форми, які довго зберігають декоративність. Супер-щільні квітки практично "виштовхують" краплі дощу. Стебла висотою 30-40 см, міцні, добре гілкуються, ширина куща 25-35 см. Від сівби до цвітіння 2,5-3 місяці.



Чорнобривці F1 Ацтек Лайм Грін. Густомахрові квіти цієї серії мають унікальне лаймово-зелене забарвлення. Їх діаметр 10-12 см. Рослини компактні, заввишки 45 см, гіллясті, потужні стебла. Цвітіння з липня до вересня.



Чорнобривці F1 Ванілла. Висота куща 45 см, ширина 30 см. Великі квітки діаметром 7 см ванільно-жовтого кольору. Гібрид підходить для будь-яких квітників та кашпо. Квіти гарні у зрізанні.



Чорнобривці прямостоячі Бурштин (Tagetes erecta). Рослини компактні і сильно гілкуються, вирівняні по висоті (40 см) і габітусу. Квіти густомахрові. Цвітіння раннє та тривале. До кліматичних умов стійкі. Добре переносять пересадку. Можуть вирощуватися в горщиках та квітниках.



Фото: Чорнобривці в квітнику



Чорнобривці Тайшан оранжеві F1, жовті F1, золоті F1. При висоті куща 30 см діаметр суцвіть 9 см. Квіти приємно ароматні, зберігають декоративність протягом трьох тижнів. Цвітіння настає з початку червня. Чорнобривці чудово заповнюють простір між рослинами в квітниках.



Чорнобривці гвоздикокольорові F1 Помаранчевий настрій. Висота куща 45 см. Гвоздикоподібні суцвіття діаметром 8 см розташовуються на довгому квітконосі. Квіти придатні для зрізання.



Чорнобривці Дюранго F1. У серії анемоновидних гібридних чорнобривців кілька кольорів: Дюранго Бі - темно-червоні в центрі з жовтим краєм; Дюранго Болеро – золотисті з темними червоними мазками по краю; Дюранго Танжерін – помаранчеві, як мандарини; Дюранго жовті; Дюранго золотаві; Дюранго червоний. Рослини дуже компактні, сильногіллясті, висотою не більше 30 см. На кущі дуже багато яскравих кольорів діаметром 5,5 см. Цвітіння дуже раннє і тривале. Квіти добре переносять пересадку навіть у квітучому стані. Підходять для клумб та контейнерного вирощування.



Чорнобривці тонколисті мексиканські Золота коштовність. Висота цих чорнобривців 25 см, кущі густі з тонкими листочками. Протягом усього літа вкриті простими квітками золотистого забарвлення.Придатні для вирощування горщика, а також на клумбах.



Чорнобривці тонколисті мексиканські Червоний самоцвіт. Дуже витончений кулястий кущ висотою 30 см з тонкими стеблами і перисто-розсіченим листям. Прості квітки діаметром 2 см темно-червоного кольору із жовтою серцевиною густо покривають рослину.



Чорнобривці відхилені французькі ДАБІ. Компактні кущики висотою 20-30 см з кінця червня до заморозків часто покриті простими яскраво-жовтими квітами. Рослини пишноветвящиеся, листя невеликі перисто-розсічені.



Чорнобривці відхилені французькі махрові Золота головка. Густий компактний кущ заввишки 25 см. Суцвіття хризантемоподібні діаметром 4 см. У центрі суцвіття великі трубчасті жовті квіти. По краю манжетка з одного ряду відігнутих донизу темно-червоних язичкових квіток із хвилястим краєм.



Чорнобривці відхилені французькі Бонанза. Дуже популярна серія чорнобривців представлена ​​в декількох кольорах. Забарвлення суцвіть може бути жовте, золотисте, жовто-червоне, золотисто-червоне, оранжево-червоне і червоно-оранжеве. Кущики компактні, заввишки 25-30 см. Квітки махрові, діаметром 6 см. Цвітіння раннє та тривале.



Фото: Клумба з чорнобривцями



Умови вирощування



Чорнобривці - невибагливі однорічні рослини. Однак, щоб їх суцвіття були великими та яскравими, кущики пишними, цвітіння рясним та тривалим чорнобривцям слід створити певні умови вирощування.



Світло. Предки сучасних чорнобривців жили в сонячній спекотній Мексиці. Тому навіть стійким гібридам та сортам тагетесу краще виділити сонячне відкрите або злегка напівтінисте місце, на світлі цвітіння тагетесу буде ефектніше.



Температура. Походження пояснює і теплолюбність тагетесу.Чорнобривці зовсім не переносять мінусових температур - гинуть, а при температурі від 0 до +10 оС зупиняються в зростанні і змінюють колір листя. Найсприятливішою для квітів є температура +19-23 оС - кущики добре ростуть і зав'язують бутони, а квіти довго не в'януть.



Ґрунт. Чорнобривці є швидкорослими і невибагливими садовими квітами, можуть рости практично на будь-якому ґрунті. Але краща декоративність досягається при вирощуванні на пухких дренованих та поживних ґрунтах. Не люблять тагетеси кислі, а також важкі та вологі ґрунти із застоєм води, їх коріння загниває.



Полив. Ця теплолюбна рослина легко переносить посуху, тому її поливають помірно та рідко. Молоді рослини поливають частіше, що сприяє утворенню пишного куща та численних бутонів.



Підживлення. Хоча чорнобривці люблять поживний ґрунт, внесення азотних добрив, тим більше навесні, небажано. Це спричиняє інтенсивне зростання, але затримує цвітіння. Чорнобривці підгодовують комплексними добривами 1-2 рази на місяць, при вирощуванні в контейнерах - раз на 10-14 днів.



Догляд. Крім звичайних заходів щодо догляду слід нагадати про прополювання квітників, а також про видалення відцвілих бутонів - це продовжує цвітіння тагетесу. При необхідності заготівлі власного насіння кілька кращих суцвіть залишають до повного визрівання насіння, яке збирають у суху погоду. Високорослі сорти чорнобривців слід підв'язувати до опори, щоб їх не поламало вітром. Навесні та восени чорнобривці слід вкривати під час короткочасних заморозків спанбондом або іншим покривним матеріалом.Хороші кущики чорнобривців з невідцвілими бутонами восени можна пересадити в горщик або ящики, занести в приміщення і вирощувати якийсь час на підвіконні.



Хвороби та шкідники. В цілому, чорнобривці стійкі до хвороб та різноманітних видів шкідників. Коріння африканських чорнобривців може уражатися грибними хворобами в дощову погоду, а суцвіття загнивати. При перезволоженні, скученості або поганому ґрунті розсада уражається чорною ніжкою. У цьому випадку проводять обробку рослин та ґрунту фітоспорином або іншим протигрибковим препаратом, сіянцям створюють оптимальні умови вирощування. Розсада в сухому кліматі може уражатися павутинним кліщем. В цьому випадку потрібно збільшити вологість повітря шляхом обприскування водою з пульверизатора і провести 2-3 кратну обробку настоєм червоного гострого перцю, цибулі або деревію. Молоді рослини можуть також уражатися слимаками.



Фото: композиція в ландшафтному дизайні з чорнобривцями



Розмноження. Чорнобривці розмножують насінням: прямим посівом у відкритий ґрунт і через розсаду.
Розмноження прямим посівом у ґрунт



Насіння висівають у відкритий ґрунт на розвідувальні грядки після загрози заморозків у борозенки на глибину 0,5 см (можливий посів насіння відразу на постійне місце). Зверху насіння злегка присипають пухким субстратом і поливають. Для швидшого проростання посіви накривають спанбондом. Насіння проростає при температурі +20 оС. Сходи з'являються протягом 7-14 днів. Прискорити проростання насіння можна, якщо їх замочити у вологій тканині. У фазі 2-3 листочків сіянці розсаджують, заглиблюючи до сім'ядолів. На постійне місце можна висаджувати кущики, що добре сформувалися, причому навіть у фазі бутону або квітучими, заглиблюючи на 2 см нижче попереднього рівня.При пересадці з грудкою землі чорнобривці зовсім не страждають.



Розмноження через розсаду



Терміни посіву чорнобривців розраховують виходячи із запланованого часу їх цвітіння, враховуючи при цьому час, який необхідний пройти від посіву до утворення бутонів. цвітіння слід очікувати наприкінці червня.
Насіння чорнобривців висівають в окремі стаканчики або контейнери на відстані 1-2 см один від одного. присипають пухким ґрунтом, зволожують із розпилювача, накривають Поліетином. Посіви містять у світлому і теплому місці, при необхідності зволожують. розсаду при необхідності пересаджують у горщики більшого обсягу. Заповнюючи ємності для посадки грунтовою сумішшю на дно слід класти дренаж, в горщиках, стаканчиках, плошках зробити заздалегідь отвори для стоку води. , 40 см – для високорослих.



Фото: Чорнобривці в квітнику



Правильно підібрані сорти чорнобривців будуть доречні в будь-якому квітнику.Цим не закінчується можливе використання чорнобривців. Крім декоративних якостей тагетес має корисні та лікувальні властивості, використовується в кулінарії.



Чорнобривці



Чорнобривці - постійні жителі більшості садових ділянок України та Росії, хоча їх батьківщиною є Америка.



Де-не-де вони більше відомі під назвою «чорнобрівці», невибагливі, привабливо декоративні, дуже прості у вирощуванні. З ними впорається навіть новачок.





  • Посадка чорнобривців


  • Догляд за чорнобривцями


  • Хвороби та шкідники


  • Чорнобривці та ландшафтний дизайн


  • Види чорнобривців


    • Чорнобривці африканські прямостоячі (Tagetes erecta)


    • Чорнобривці французькі відхилені, дрібнокольорові (Tagetes patula)


    • Чорнобривці мексиканські тонколисті (Tagetes tenuifolia)


    • Чорнобривці анісові (Tagetes anisala)




    Посадка чорнобривців



    Насіння у відкритий ґрунт сіють у широкі поглиблені лунки на 1,5 см один від одного, щоб не було густо і саджанці не витягувалися та не загнивали. Присипте землею зверху тонким шаром 0,5-1 см і обережно полийте. Режим поливу нехай буде помірним до появи паростків, а вони з'являться дуже швидко.



    Коли з'являться 2-3 пари листочків, пересадіть розсаду на місце на достатній відстані (не густо) і заглибіть її на 2 см більше.



    Насіння можна придбати тільки для першої посадки, а потім в кінці цвітіння їх збирати. Залишіть на кущі, що засихає, кілька квіток, нехай остаточно зав'януть.



    Головне, щоби в цей час не пішли дощі. Тоді ви легко витягнете із чашечки квітки дозріле насіння, яке просушите і збережете до весни.



    Правило «що раніше посадиш, тим раніше зацвітуть» цілком підходить до чорнобривців. За бажання можна посіяти на розсаду насіння ранньою весною. Тримайте розсаду в теплому та світлому приміщенні до травня місяця.Потім можна на тиждень винести ємності на відкрите повітря, щоб саджанці звикли до нових умов, а потім висадити їх на постійне місце.



    Земля має бути пухка: дерн – перегній – торф – пісок (1:1:1:0,5). Для профілактики «чорної ніжки» забезпечте квітам хороший дренаж із 3 см щебеню, керамзиту та піску. У грунт перед посадкою можна внести підготовлені добрива, але не свіжий гній. При загрозі заморозків накрийте розсаду плівкою – ваші саджанці стануть міцними.



    Догляд за чорнобривцями



    Чорнобривці можуть рости в тіні і півтіні, але цвітимуть пишніше на сонячних місцях. Головне, щоб їм було не надто волого та темно. До проростання бажана температура 22-25 °. При холодному вітрі квіти потребують захисту. Грунт повинен бути добре зволожений у період зростання.



    Доглядайте квіти рівномірно, без особливих переборів. З усіх чорнобривців найневибагливіші — відхилені, приживуться в будь-якому ґрунті і рясно цвітимуть навіть без добрив. Якщо захочете підгодувати, то робіть це не частіше ніж раз на місяць, інакше кущ інтенсивно зростатиме і довго не зацвіте.



    Під час зростання полив має бути помірним, а пізніше його потрібно буде скоротити, щоб не було застою вологи, від чого рослини хворіють, гниють і не цвітуть. У літню спеку краще поливати вечорами. Чорнобривці цілком можуть прожити без підгодівлі, але відгукнуться на них дуже вдячно.



    Добрива вносять тричі: коли саджанці підростуть до 10 см, коли з'являться перші бутони та до початку зацвітання. Можна використати комплексні добрива.



    Регулярно пропалюйте бур'яни і розпушуйте ґрунт, оскільки чорнобривці люблять пухкий ґрунт і повинні дихати. Влітку проведіть обрізку - вона допоможе сформувати пишні красиві кущики.Вони зацвітуть сильніше, якщо видалити відцвілі суцвіття.
    Восени після в'янення та засихання їх прибирають із грядки.



    Чорнобривці можуть відмінно рости в горщику. Для цієї мети садіть їх восени, і тоді до весни кущ обов'язково зацвіте.



    Хвороби та шкідники



    Специфічний запашний аромат чорнобривців і такий же аромат виділень від коренів у ґрунт є своєрідним захистом від фузаріозу та інших грибкових захворювань не тільки для самих квітів, але й для всього, що росте поряд. цією ж метою висаджують і чебрець.



    Здоровий вигляд чорнобривців залежить від догляду. Якщо занадто сухо - може з'явитися павутинний кліщ.



    При появі равликів і слимаків краще не користуватися отруйними обприскуваннями, тому що квіти цього ох як не люблять.



    Приголомшені рослини відразу знищуйте, поки вони не заразили здорові.



    Чорнобривці та ландшафтний дизайн



    Посадити чорнобривці можна майже на будь-якому місці, окрім як біля водойм і в густій ​​тіні. — ближче до центру клумби, щоб у квітнику добре переглядалися всі квіти.



    По колірній палітрі клумба може бути майже однотонна (наприклад, усі відтінки жовто-золотисті) або контрастна (червоно-біла, коричнево-жовта).



    З літа до осені квіти не втратять своєї декоративності, тому що засохлі суцвіття ховатимуся під розпускаються.



    Звичайна проблема всіх любителів - засадити ділянку максимум улюбленими овочами і фруктами, і щоб на квіти місця вистачило.



    Так от, чорнобривцями можна обсадити по периметру навіть грядки з картоплею або будь-якими іншими овочами. Буде симпатично та весело!



    Види чорнобривців



    Садівникам-професіоналам відомі майже 60 видів чорнобривців. З них у наших краях найпопулярнішими вважаються лише три: прямостоячі, відхилені та тонколисті. В Америці вони не лише прикрашають садові клумби, а й використовуються у медицині. У деяких країнах з них роблять популярну приправу — імеретинський шафран (листя мають специфічний пряний запашний аромат).



    Квітки за аналогією з ромашкою можуть бути простими, напівмахровими та махровими, схожими на гвоздику. Темно-зелене листя не менш красиве, ніж квітки, які можуть довго стояти у воді у зрізаному вигляді.



    Чорнобривці африканські прямостоячі (Tagetes erecta)



    Рослина однорічна. Кущ має ясно виражену головну втечу, може бути компактною або розлогою.



    Стебла сильно гілкуються, висотою до 1,2 м, гіллясті, дрібноребристі з великими суцвіттями-кошинками до 13 см у діаметрі на довгих квітконосах. Суцвіття однотонні жовтих відтінків або двоколірні. Зацвітає наприкінці червня – на початку липня.



    Чорнобривці французькі відхилені, дрібнокольорові (Tagetes patula)



    Однорічник з прямим гіллястим стеблом, лінійно-ланцетним гострокінцево-пилчастим листям. Головки суцвіть середньої величини сидять на потовщених ніжках.



    Листочки зростаються між собою. Зацвітає у другій половині липня.



    Чорнобривці мексиканські тонколисті (Tagetes tenuifolia)



    Однорічник, низький компактний кущ заввишки 20-40 см, густовитий з дрібним листям. Дрібні кошики суцвіть прості, сидять на коротких квітконосах, зібрані в щиткоподібні суцвіття жовтих або жовто-жовтогарячих відтінків.



    Чорнобривці анісові (Tagetes anisala)



    Стебло, листя та квітки мають запах і смак естрагону, при цьому набагато приємніше та сильніше. Аромат чутний навіть на значній віддаленості. Цвіте рясно все літо.



    Хороший для квітника будь-якого типу навіть при обмеженій кількості ґрунту. Невибагливий, посухостійкий, але любить тепло. Навіть у квітучому вигляді легко може перенести пересадку.

Схожі записи